Church of All Saints - Catholic church in Drogobych, Ukraine
Church of All Saints in Drogobych
Description
Privilege
Exceptionally impressive. The place looks and feels like it can survive till the end of time.
MoreПотрапити всередину можна щонеділі близько 14-16ї години, бо з 15:00 до 15:30 тут проводяться богослужіння
MoreСам костел є памяткою архітектури, він уже в плачевном стані, даху немає, але стіни ще стоять не поруйнувалися. На стінах подекуди й досі збереглися малюнки ікон. Звідти відкривається чудовий краєвид на невеличке озерце яке є річкою Щирка. Дуже атмосферно.
MoreКостел зачинений у середину попасти можна раз у тиждень. Правильно це хоть якось захистить будівлю від руйнації,хочя так багато розмов велося про початок відновлення костела но поки все залишається дуже сумно😥
MoreЧудова локація, яка комфортна для різних активностей. Працюємо над тим, щоб її зберегти, разом із Костелом!
MoreВідомо, що в першій половині XVI ст. на тому самому місці, де знаходиться нині костел, був деревяний храм.У 1618-1621 рр. латинський костел був розібраний.Причиною був аварійний стан, спричинений сильним руйнуванням від частих татарських набігів. Вже у 1631 р. храм в Годовиці було відбудовано .Тоді ж само повстало питання будівництва нового мурованого храму.Було обрано проєкт Бернарда Меретина, творця собору святого Юра у Львові, що був одним із найвизначніших зодчих свого часу. Авторство Меретина підтверджене його підписом на задній стороні однієї із різьб амвону. Будівництво костела тривало довгих сім років (1751-1758 рр.).Автором різьбленого декору є геніальний скульптор Йоган Георг Пінзель.У 1932р костел був визнаний памяткою.У квітні 1946 р. більшість вірян покинули парафію та виїхали до Польщі. Більшість храмового майна вивезено до Сілезії. Окремі реліквії нині зберігаються в храмах Вроцлава.В перші роки радянської окупації Західної України, костел використовувався, як господарська споруда, а у 1961 р. був остаточно замкнений. Усі витвори мистецтва, які ще зберігалися у храмі та мали певну історичну цінність, у 1965 р. були перевезені до Львівської картинної галереї, та поміщені в одному з її відділів — Олеському замку. У 1974 р. в костелі сталася пожежа, внаслідок чого вигорів весь дах та невдовзі завалився. Таким чином було втрачено цінні розписи XVIII ст.Годовицький костел є першою і найдосконалішою роботою Меретина, з цілого ряду подібних костелів (костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії в Бучачі, костел Воздвиження Чесного Хреста у Берездівцях, Лопатині, костел святого Михайла у Раві-Руській, Коломиї, Буську)
MoreДуже гарне місце,але споруда нажаль занедбана.
MoreОбязательно найдите дедушку с ключами! Это не сложно. ;)
MoreДуже гарний костел. Взагалі гарне місце. Ще б реставрували його
MoreНеймовірне місце, раджу всім відвідати.
Класне місце для виїзду з Львова на вихідні в хорошу погоду. Це найближче цікаве місце за львовом. Літом навіть купаються на водоймі - відповідно можна замість релаксу на природі отримати дим від шашликів, паркування машин на "фотозоні", а також " музон" на все озеро і пяних тюлєнів. Все залежить в яку пору року і в який час приїхати.)А так то обовязково для відвідин💁♂️
MoreНадзвичайно атмосферне місце
Обов‘язково відвідайте. Поруч озеро і прекрасна природа.
MoreГарне місце розташування. Навколо озеро.
Доїхати до цього костелу можна без проблем по GPS. Єдине, що він відчинений тільки в неділю, але й не кожного тижня. Зовнішній вигляд дуже поганий, в середині ще гірше, але це не дивно, оскільки роки запустіння та руйнувань взяли своє. Видовище не для слабкодухих. Не рекомендую пробувати потрапити до середини в обхід центральному (головномувходу, без сенсу карапкатись по фасаду, зламаєте хребет, а в середину так і не увійдете. Костел є памяткою архітектури і охороняється законом. Шануйте те, що від нього залишилось. Ззовні видно ніби почались роботи із відновлення, але то не точно. Два металопластикові вікна сильної погоди не зроблять. Я думаю, що час йде на роки, за 10-15 років може і сліду не залишитись...
MoreПрекрасний кляштор. На жаль, оо. студити, які ним користуються, затулили іконами старі польські епітафії.
MoreГодовиця. Костел Усіх Святих – парафіяльний римо-католицький храм, пам’ятка архітектури XVIII ст. 1758 р. Однак час бере своє... Костел перебуває у жахливому стані. Після останньої пожежі в ньому обвалилася стеля та перекриття. Храм відкритий для усіх вітрів, дощів та морозів ((
MoreНа жаль, собор руйнується😞Та можна встигнути подивитись на неймовірної краси стіни і розпис «всередині».
MoreДуже круте місце. І, нажаль, дуже занедбане. Оьовязково відвідайте, доки остаточно не розвалилось. На брамі висит номер телефону жіночки, яка може відкрити Костел та впустити Вас в середину - не пожалкуєте!
MoreЗаїхати на годинку та помилуватись краєвидами дуже навіть ок. Будівля велична, але рекомендую попередньо телефонувати та просити ключ, щоб потрапити в середину. Довго там робити нічого, хіба що ви рибалка, або вирішили організувати пікнік.
MoreVery peaceful place :)
Дуже красиве місце. Шкода, що занепадає
Захват і жаль.. Костел всіх Святих викликає двоякі відчуття. Як і більшість старовинних храмів в Україні. Прекрасний фасад доживає свого віку без даху над головою! У невеличкому коридорчику при вході в Костел, місцева спільнота облаштувала місце для Служби Божої. Тільки сюди і впускають, діляться наболілим. Далі - зась, бо стіни час від часу обсипаються і перебування там небезпечне. Номер телефону і час, коли можна потрапити всередину додаю на фото.
MoreЗнаходиться недалеко від Львова. Сам храм уже здаля привертає свою увагу чудовими пропорціями та деталями. Включений до реєстру памяток архітектури національного значення, але перебуває у занедбаному та критичному стані.
MoreШкода що закритий,телефон якийсь висить але дзвонити з 15:00до 15:30
MoreНадзвичайної краси сакральна памятка на березі озера. Жаль тільки, що в такому занедбаному стані.
MoreВсередину вже не можна заходити. Над ставом дуже гарно виглядає Костел всіх святих.Планують зробити пвдсвітку ззовні.
Moreнапівзруйнований костел XVIII століття на березі ставка неподалік від львова, якщо в цих краях проїздом - раджу
MoreНапівзруйнований костел із фрагментами фресок, невелике озерце з водяними квітами і лісок - атмосферне місце. Щонеділі о 15.00 костел відкривається для відвідувачів
MoreАтмосферне і спокійне місце. Костел відкривають кожної неділі з 15 до 15:30Сумно, що валиться...
MoreЗатишне, гарне, не звичне місце. Костел дуже старий та неймовірний, такий величний, хоча від нього лишилися тільки стіни. Але таке враження, що він приховує безліч таємниць. Біля нього чудове озеро, де можна присісти і відпочити, влаштовувати маленький перекус. За костелом лісок та гора. Одним словом, прекрасна місцина.
MoreЄ озеро, можна відпочити
Розкішний древній храм у плачевному стані занепаду. Надзвичайно боляче спостерігати в такому стані. Попри те місце має містичний шарм, приманний руїнам. З мальовничого пагорба видно село й поля. Можна попросити довкола залишків старого муру. Дуже сподобалося старезне дерево, яке попри те, що стовбур був спаленим, продовжує буяти зеленню. Дуже рекомендую дослідити інтерєр костелу, доки він не перетворився на купу каміння.
MoreМісце прекрасне! Нажаль, тільки чекає своєї реконструкції. Пам‘ятка архітектури другої половини 18 століття.
MoreНеймовірно романтичне місце поблизу Львова
Шкода що руйнується. Ровесник собору Юра та Домініканського собору.
MoreДуже гарне і символічне місце .Бо у цьому костелі знаходився один з самих гарних і вишуканих вівтарів Католицької Церкви зроблений з дерева відомим майстром барокової скульптури Пінзелем.Знаного своїми скульптурами ,які знаходяться у Патріашому Соборі Святого Юра.Дерев,яні скульптури з цього костелу були ,по божому проведінню, врятовані самим Борисом Возницьким, істориком ,науковцем і директором Львівської картинної галереї,який в останню хвилю зміг витягнути по частинах ці скульптури з купи призначеної до спалення!Завдячуючи його зусиллям ці скульптури були високо оцінені у мистецькому світі і були виставленні у самому Луврі !!!Зараз іх можна побачити у музеї Пінзеля у Львові .Костел знаходиться у дуже мальовничому місці на березі гарного озера вкритого водянними ліліями.Краса,яка нагадує картини голландських художників. Сам костел у досить занедбаному стані і частково зруйнований,але ще має вцілілі фрески і залишки вишуканого озноблення,які вказують,що це був костел для досить привілейованих людей того часу.Потребує допомоги небайдужих людей і спонсорів і негайної реставрації,бо немає даху і тому дуже руйнується.З цією метою було проведено мистецкий захід за участі Львівського органного залу, національного оркестру,місцевої влади,дизайнера Івони Лобан,художників і митців на якому пощастило побувати і побачити.Це було дуже вишукано і вразило своїєю організацією .Європейській рівень!Організатори постаралися ,браво!Сподіваюсь,що ще буде можливість не раз відвідати це місце і його побачити у відновленій красі і величності.
MoreBeatiful cathedral dating from late 18th century that once housed Georg Pinsels works. In the state of disrepair.
More#ukrainianlive - проект відродження костелу, де знаходилися скульптури Пінзеля!
MoreЯкщо живете у Львові, то сюди точно варто завітати. Це недалеко, я на велосипеді приїхав.Якщо костел буде закритий, то зайдіть у сільську раду і попросіть, щоб відкрили
MoreAmazing. Hope it gets restored soon!
Дуже гарне місце. Чекаємо реставрації.
Красива але напівзруйнована памятка архітектури. Вхід в середину відкривається по неділях. Навколо озеро і лісок. Легкий доїзд.
MoreЛьвівянка, Івана Лобан, разом з друзями через усякі акції, презентації на волонтерських засадах збирає кошти на відновлення і реставрацію костелу "Всіх святих", в якому працював Іван Георг Пінзель !... Низький уклін їй за це !!! Доєднуйтесь до до потрібної справи, щоб залишити потомкам славетні історичну памятку !!!
MoreMocno zrujnowany ale przepiękna architektura. Położony nad niewielkim jeziorem tworzy niezwykły klimat. Miejsce corocznych wycieczek Polaków na Święto Maryjne.
MoreКостел у Годовиці на Львівщині є ровесником та «братом» собору Св. Юра. Саме так, адже він будувався в той же час та тими ж майстрами, що й основна святиня греко-католиків. Його архітектор Бернард Меретин, але найбільше відомий він своїм вівтарем – творінням рук видатного Пінзеля. Зараз храм руйнується на очах, залишившись без уваги як центральної, так і місцевої влади.
MoreІсторична памятка, але фактично зруйнована. Римо-католики твердять, що не мають коштів для того, щоб реставрувати костел. Але попри це, до костелу відбуваються прощі і люди ідуть пішки з самої Польщі, це очевидне свідчення того, що вважать його непересічною святинею.
MoreМи зіпсоване покоління 😶 Ще від предків щось узяли, а нащадкам вже не маємо, що передати
MoreЦегляний храм — хрестовий у плані, зі скороченим трансептом, притвором та північним приміщенням по осі абсиди. Нава, абсида, північне приміщенням та притвор перекриті хрестовими склепіннями.Центральний обєм костелу увінчує сигнатурка. На фасаді — подвійні пілястри коринфського ордеру. Бароковий фронтонприкрашено декоративними камяними вазами. Притвор завершується трикутним фронтоном та аттиком у вигляді балюстради. Пластичність зовнішніх обрисів будівлі досягається завдяки заокругленості її кутів.
MoreНеймовірної краси костел, потребує термінової реставрації, однозначно місце варте уваги, плюс мальовниче озерце поряд. Супер маршрут вихідного дня ще й поряд із Львовом.
More